Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 12

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 22

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 23

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 24

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 25

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 26
sp3yee home site
sp3yee home site
   Strona Główna Artykuły Galeria Kontakt
18 Wrzesień 2019   
Nawigacja
Linki
Najczęściej czytane
Kategorie Newsów
Nie tylko fonia i CW
Pogoda dla Polski i Europy
Propagacja i słońce
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Polecane strony WWW

www.sr3tvp.sp3yee.org

Nadajnik ATV SR3TVP pracuje na urządzeniach firmy

ATV transmitter SR3TVP is working on the equipment's

www.sr-systems.de

www.lechner-cctv.com

Zegar & Kalendarz
Statystyka

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/side_left.php on line 40
09.12.2006
NewsyNa stronie WWW została umieszczona książka Krzysztofa Dąbrowskiego OE1KDA pt. "Nie tylko fonia i CW"
26.11.2006
Informacje ze świataPewien arabski naukowiec opracował nowy sposób przechowywania danych na papierze.
24-letni Sainul Abideen twierdzi, że jego wynalazek pozwoli na tańsze i bardziej ekologiczne przechowywanie danych. Opracowany przez niego format, noszący nazwę Rainbow Format, opiera się na zbiorze kolorowych figur geometrycznych ściśle rozmieszczonych na swego rodzaju papierowym kartonie. Do odczytania zapisanych w ten sposób danych ma służyć czytnik Rainbow Card Reader, który można będzie zainstalować w komputerze lub innym urządzeniu elektronicznym. Nośnik wykorzystujący tę technologię określono mianem Rainbow Versatile Disc. Jeden taki „RVD” – jak podaje serwis The Arab News - ma w przyszłości zmieścić nawet do 450 GB danych. W żadnej z przeprowadzonych dotychczas demonstracji nie wykazano jednak prawdziwych - o ile sprawdzą się założenia Abideena - możliwości tego formatu.
12.11.2006
NewsyW Artykułach -Technika dodano informacje o prostym konwerterze USB-RS232 na procesorze AVR.
12.11.2006
TechnikaFirma Yamaha opracowała miniaturowy chip o nazwie YAS529, wyposażony w trzyosiowy czujnik geomagnetyczny. Nowe rozwiązanie jest obecne najmniejsze w swoim rodzaju i może znaleźć zastosowanie m.in. w telefonach komórkowych, wspomagając systemy nawigacji satelitarnej GPS.

Zdaniem producenta, chip o wymiarach 2 x 2 x 1 mm miałby korygować ewentualne błędy w prezentowanych mapach satelitarnych, zawsze pokazując właściwy kierunek. Dzięki temu użytkownicy telefonów komórkowych oraz odbiorników GPS mogliby bezbłędnie dotrzeć do wyznaczonego celu.
12.11.2006
TechnikaJapoński wynalazca Susumu Suzuki opracował baterie, które się nie starzeją. Ogniwa zaprezentowanych baterii pozostają nieczynne do momentu wprowadzenia do środka kropli wody, co sprawia, że mogą być przechowywane przez wiele lat, nie tracąc swoich właściwości. Wynalazca zapewnia, że urządzenia mają neutralny wpływ na środowisko naturalne, a przy tym ich produkcja jest wydajna finansowo. Zaprezentowane przez Susumu Suzuki baterie mają rozmiar popularnych paluszków AA. Sama metoda wykonania pozwala przypuszczać, że projekt znajdzie szerokie zastosowanie w przemyśle, jako alternatywne źródło energii elektrycznej na wypadek nieoczekiwanych przerw w dostawie prądu. Nie określono czasu, kiedy można się spodziewać rozpoczęcia produkcji, jednak według zapewnień, w chwili debiutu baterie na wodę będą dziesięciokrotnie tańsze od tych standardowych.
07.11.2006
SoftwareFirma Adobe Systems udostępniła pakiet Adobe Acrobat 8, który umożliwia komunikację i współpracę ponad granicami systemów operacyjnych, aplikacji i zapór sieciowych.
Dzięki pakietowi Acrobat 8 użytkownik może pracować z różnorodnymi informacjami zawartymi w dokumentach i formularzach PDF. Obecnie także firmy testują pakiet Acrobat 8, aby ulepszyć komunikację oraz współpracę wewnątrz i na zewnątrz swoich organizacji.
Nowa linia produktów Acrobat 8 wprowadza kilka innowacji dla użytkowników z sektorów, takich jak architektura, technika i budownictwo, technologie informatyczne, prawo, marketing, produkcja i działalność wydawnicza.
Rodzinę produktów Acrobat tworzą: Acrobat 8 Professional, Acrobat 8 Standard, Acrobat 8 Elements, Acrobat 3D Version 8, Acrobat Connect i Acrobat Connect Professional. Pakiet Acrobat 8 Professional dla systemów Microsoft Windows i Mac OS X oraz Acrobat 8 Standard dla systemu Windows zostały udostępnione w angielskiej, francuskiej, niemieckiej
i japońskiej wersji językowej.
Dodatkowo firma Adobe udostępniła w hostingu darmową wersję próbną usługi Adobe Acrobat Connect, rozwiązania do organizowania konferencji i współpracy internetowej, które oferuje indywidualną przestrzeń spotkań dostępną w trybie ciągłym. Aplikacja umożliwia pracownikom zajmującym się przetwarzaniem informacji nieustanny kontakt w trybie online za pomocą przeglądarki internetowej i powszechnie dostępnego oprogramowania Adobe Flash Player.
05.11.2006
Informacje ze świataHologramy znane do tej pory przede wszystkim z filmów science fiction mają szansę zaistnieć w niedalekiej przyszłości w codziennym życiu zwykłych ludzi.
Duńscy inżynierowie skonstruowali system o nazwie Cheoptics360, umożliwiający odtwarzanie trójwymiarowych hologramów, będący pierwszym krokiem do rewolucji technologii wizualnej.
Urządzenie ma kształt czworościanu i przypomina wyglądem ogromną bezbarwną piramidę, we wnętrzu której rozgrywa się akcja filmu. Obraz wizualizowany przez technologię Cheoptics360 jest przestrzenny i możliwy do obejrzenia z wszystkich stron. Wrażenie trójwymiarowości jest spowodowane specjalnym zastosowaniem czterech projektorów a także odpowiednio przygotowanym materiałem filmowym. Obraz przedstawiany w tej technologii może sięgać nawet 30 metrów wysokości.
Według twierdzeń naukowców, skonstruowanie urządzenia Cheoptics360 jest pierwszym krokiem do rewolucji, jaka będzie miała miejsce na rynku technologii wizualnej. Już teraz prowadzi się plany dotyczące wykorzystania nowoopracowanego systemu w elektronice. Być może niedługo pojawią się pierwsze monitory, ekrany i wyświetlacze oparte na tej technologii.
02.11.2007
WindowsTo już oficjalne - połączona premiera systemu Windows Vista oraz pakietu Office 2007 dla klientów biznesowych odbędzie się 30 listopada w Nowym Jorku. Microsoft rozesłał już zaproszenia do prasy. Jednocześnie korporacja zapewniła, że premiera ogólnoświatowa wszystkich pozostałych edycji odbędzie się zgodnie z planem w styczniu 2007.

Premiera ta będzie szczególna z tego względu, że równocześnie zadebiutuje także produkt serwerowy - Exchange 2007. Microsoft zaznacza, że to pierwszy raz od 10 lat, kiedy te trzy produkty są wydawane jednocześnie. Określenie wielka premiera jest więc w tym wypadku w całości uzasadnione.
02.11.2006
SoftwarePojawiła się informacja na temat kolejnej luki w wydanym niedawno nowym Firefoksie. Tak jak w przypadku pierwszego błędu, dotyczy ona obsługi JavaScript. Błąd występuje także w wersji 1.5.0.7

Odpowiednio spreparowana strona WWW może spowodować wyłączenie się przeglądarki. Specjaliści z Mozilli potwierdzają istnienie luki, ale dodają, że nie można użyć jej do wykonania złośliwego kodu. Tym samym Firefox 2.0 w ilości oficjalnie potwierdzonych błędów dogonił przeglądarkę Internet Explorer 7.0.

Aktualnie nie ma dostępnej poprawki na tą lukę, nie opublikowano także sposobu na uchronienie się przed jej działaniem. Nie wiadomo także, kiedy zostaną wydane poprawione wersje.
02.11.2006
NewsyW dziale Artykuły: Opisy i instrukcje umieszczono opis radiotelefonu JINGTONG JT-208
01.11.2006
SoftwareChristian Ghisler udostępnił do pobrania przedpremierową wersję beta 1, programu Total Commander 7.0.

Najbardziej widoczną zmianą 7. wersji jest odświeżony interfejs programu. Nowe są ikony menu, ikony folderów, plików czy napędów, a także ikona samego programu. Choć zmiana to na pozór drobna to efekt jest od razu widoczny - w poprzednich wersjach, aż "biły w oczy" przestarzałe ikony rodem z Windows 95. Inne nowości to m.in. możliwość ustalenia innego koloru tła w panelach dla linii parzystych i nieparzystych, opcja zapisywania w pliku .log wszystkich operacji wykonywanych na plikach, sortowanie plików kolejno według dwóch kolumn (np. najpierw według daty, a następnie według wielkości plików), autouzupełnianie ścieżki przy wpisywaniu komend, definiowanie własnych komend, bezpieczne połączenia FTP poprzez SSL/TLS (wymaga dodatkowej biblioteki), tworzenie archiwów ZIP o wielkości ponad 2 GB i wiele, wiele innych. Warto zaznaczyć, że choć jest to jeszcze wersja beta to program zawiera także interfejs w języku polskim.
Strona 5 z 9 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Copyright by VSS