Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 12

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 22

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 23

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 24

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 25

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 26
sp3yee home site
sp3yee home site
   Strona Główna Artykuły Galeria Kontakt
22 Styczeń 2020   
Nawigacja
Linki
Najczęściej czytane
Kategorie Newsów
Nie tylko fonia i CW
Pogoda dla Polski i Europy
Propagacja i słońce
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Polecane strony WWW

www.sr3tvp.sp3yee.org

Nadajnik ATV SR3TVP pracuje na urządzeniach firmy

ATV transmitter SR3TVP is working on the equipment's

www.sr-systems.de

www.lechner-cctv.com

Zegar & Kalendarz
Statystyka

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/side_left.php on line 40
Rusza DVB-T w Poznaniu !
NewsyW dniu 31 maja 2007 uruchomiliśmy emisje testowe z dwóch nadajników DVB-T.

Emisje testowe prowadzone są zgodnie z zezwoleniami UKE i KRRiT z dwóch
lokalizacji - RTCN PKiN Warszawa na kanale 55 i RTCN Śrem na kanale 23.

Odpowiadając na pytania przesłane przez widzów informujemy, że emisje
testowe będą prowadzone zarówno z użyciem kompresji MPEG-2 jak i z
użyciem kompresji MPEG-4. Planujemy równiez testy nadawcze w systemie
High Definition 1080i oraz przekazy w systemie DVB-H.

Jednocześnie informujemy, że tych emisji nie należy traktowac jako
stałego nadawania. Emisje mogą być czasowo niedostępne a parametry
techniczne (w tym rodzaj kompresji video) będą zmieniane. Testy mogą
zostać zakończone w dowolnym momencie, prosimy zatem nie traktować ich
jako podstawowego źródła odbioru programów Polsatu, TVN i TV4.

Więcej informacji
Wersja demo APRS-Navigatora !
TechnikaNa stronie WWW Tomek SP3FHI umieścił ISO płyty z demo pokazującym pracę tego urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.
SR0FLY w powietrzu !
NewsySobotni lot zakończył się pełnym sukcesem. Wystartowaliśmy o godzinę później niż planowaliśmy, ale potrzebowaliśmy więcej czasu na dopięcie szczegółów technicznych.

Już za kilka dni zostanie opublikowany szerszy materiał o szczegółach lotu, galerie, zapisy audio z pracy przemiennika, etc.
GPSowy snajper
Informacje ze świataIdziesz ulicą, chłodny wiatr rozchyla ci poły płaszcza wywołując dreszcz zimna. Ściskacz mocniej pasek czując jak kabura z spoczywającym w niej Glockiem 17 wbija ci się w ciało. Z nim czujesz się bezpieczniej. "Nie znajdą mnie" myślisz uśmiechając się lekko. Nagle coś ukłuło cię w kark. Rozglądasz się wokół. Nikogo w zasięgu strzału nie widać. "Cholerne komary" mruczysz i idziesz dalej w mrok wietrznej nocy ... Tak mógłby wyglądać typowy szpiegowski scenariusz filmowy. Ale nie do końca tylko filmowy. Na zdjęciu poniżej widzimy specjalny pistolet-karabin snajperski strzelający ... Mini chipami GPS. Firma Empire North z Danii tak dopracowała swój projekt, że broń ta potrafi umieścić mini chip GPS w naszym ciele z odległości jednego kilometra, a my odczujemy tylko delikatne ukłucie, porównywane z ukąszeniem owada. Od tej pory będziemy widoczni dla wszystkich satelitów. Na razie możemy spać spokojnie, bo broń jest ciągle jeszcze w fazie prób, a koszt mini chipów jest tak ogromny, że nawet państwa-mocarstwa nie będą strzelać tym, ot tak w lewo i prawo. Ale za 10 lat ?
26.02.2007
NewsyZakończyłą się testowa praca przemiennika crossbandowego SR0FLY. Przemiennik przeszedł z powodzeniem test pracy. Już wkrótce nowy lot balonu z przemiennikiem - prawdopodobnie pod koniec kwietnia.
25.02.2007
Informacje ze świata Hitachi nie ustaje w wysiłkach, by stworzyć chipy RFID mogące konkurować rozmiarami z bakteriami. Korporacji właśnie udało się wyprodukować układy, które ułożone w stos wyglądają jak kupka mąki.

Nieco ponad rok temu donosiliśmy o elektronicznym znaczniku, którego rozmiary były na granicy rozdzielczości ludzkiego oka. Miał on kształt kwadratu o boku 0,15 x 0,15 milimetra, czyli mógł śmiało konkurować z pantofelkiem o miano "najmniejszego w okolicy".

Najnowsze opracowane przez Hitachi układy RFID mają dziewięciokrotnie mniejszą powierzchnię, a ich wymiary to zaledwie 0,05 x 0,05 milimetra. Przedstawiciele firmy twierdzą, że niewielki stos z chipów przypomina raczej mąkę niż elektronikę.

Najnowsze znaczniki RFID Hitachi i ludzki włos (źródło: Physorg, Hitachi)

W znaczniku znajduje się wystarczająca ilość pamięci do przechowania 38-cyfrowego numeru. Niestety, w odróżnieniu od układów poprzedniej generacji, najnowsze chipy wymagają do pracy zewnętrznej anteny o wielkości przynajmniej 4 milimetrów.

Hitachi z rozbrajającą szczerością przyznaje, że nie jest do końca pewne, do czego najnowszy RFID mógłby zostać wykorzystany. Jego rozmiary są tak nikłe, że na razie trudno znaleźć dla niego zastosowanie.
08.02.2007
NewsyStrona WWW klubu została przeniesona na inny serwer. Serwer jest w trakcie uruchamiania i moga wystapic zaklócenia w odbiorze. Nie zmieniajcie QRG, jak zniknelismy to na pewno za chwile bedziemy z powrotem.

Zaloga SP3YEE
12.01.2007
NewsySR0FLY odzyskany !! Dziś otworzyliśmy odzyskane kapsuły z balonu meteo wysłanego 29 września 2006 roku. Cały sprzęt z dwóch kapsuł jest w stanie idealnym. Przemiennik SR0FLY po podłączeniu do prądu działa bez najmniejszych problemów. Inne elementy kapsuł, tzn. kamera i nadajnik na 1,2GHz, aparat cyfrowy HP, radiotelefon motorola z gps'em i opentrakerem, radio yaesu z gps'em i sterownikiem stacji meteo trakerem FHI-track oraz dwa akumulatory li-ion też działąją bez najmniejszych problemów. To dowodzi, że kapsuły były szczelne i nie dostała się do nich wilgoć. Wkrótce członkowie klubu należący do Stowarzyszenia Copernicus Project będę konstruować nowe kapsuły do kolejnego lotu balonu. Lot ten był pierwszym w Polsce radioamatorskim balonem zawierającym urządzenia radiokomunikacyjne. W dziale foto już wkrótce zdjęcia z startu balonu, film zapisany z kamery znajdującej się w balonie oraz zdjęcia z otwarcia kapsuł.
26.12.2006
NewsyPoniżej publikujemy apel Andrzeja SP7IXT, który pisze:

"Koledzy, składamy sobie życzenia Wesołych Świąt, ale wśród nas są tacy dla których te Święta nie są wesołe. Zapewne wielu z nas oglądało w TV informacje o pożarze, który wybuchł w nocy z piątku na sobotę w Sieradzu. Uważni obserwatorzy zauważyli na kikucie komina spalonego domu przymocowaną "szwedkę" na 2 m. Tam mieszkał Jurek SP7NEH, nasz kolega krótkofalowiec, który w pożarze stracił nie tylko dorobek całego swojego życia ale i żonę. Został sam z dwiema córkami w wieku szkolnym, bez środków do życia ze skromną, inwalidzką rentą. To On w relacji telewizyjnej opowiadał o działaniach straży pożarnej, która do pożaru przyjechała bez odpowiedniego wyposażenia. Wszystkich Kolegów, którzy chcieliby finansowa pomóc Jurkowi przetrwać ten najgorszy okres proszę o wpłaty na podane poniżej konto konto.

Myślę, że warto temu człowiekowi pomóc. Do wszystkiego dochodził bardzo ciężką pracą, z zawodu ślusarz, po dwóch zawałach z minimalną rentą inwalidzką. Jest krótkofalowcem. Konto jest moje prywatne i na forum rozliczę się ze wszystkich wpływów."

Andrzej SP7IXT.

Nazwa banku: Bank PEKAO S.A I/Oddział w Łasku
Numer konta: 32 1240 3288 1111 0000 2810 1901
Nazwa konta: Andrzej Dobrynin
Adres: ul. Kazimierza Pułaskiego 3 m 42, 98-100 Łask
Treśc operacji: dla Jurka SP7NEH.
Święta, święta...
Użytkownicy

Tradycyjnie jak co roku
sypią się życzenia wokół,
większość życzy świąt obfitych
i prezentów znakomitych,
a ja życzę, moi mili,
byście święta te spędzili
tak jak każdy sobie marzy.
Może cicho bez hałasu
idąc na spacer gdzieś do lasu,
może w gronie swoich bliskich
jedząc karpia z jednej miski,
może gdzieś tam w ciepłym kraju
czując się jak Adam w raju,
może lepiąc gdzieś bałwana,
jeśli dużo śniegu napada.

Załoga SP3YEE
"Viście należy powiedzieć stanowcze NIE!"
SoftwareFree Software Foundation rozpoczęła kampanię, której celem jest zniechęcić użytkowników i firmy do migracji na system Windows Vista. Akcja rozpoczyna się w miejscu, w którym zatrzymała się wcześniejsza kampania FSF - "Defective By Design".

"Defective By Design" (ang. "Uszkodzone Z Rozmysłu") wymierzone było w technologię DRM. "BadVista" (ang. "ZłaPerspektywa") natomiast ma uderzyć we współpracę następcy Windows XP z chipami Trusted Platform Module.

Układy te od dość dawna montowane są w notebookach, jednak wykorzystuje się je w bardzo ograniczonym zakresie. W Office 2007 i Windows Viście to się zmienia - TPM-y mogą zostać użyte do szyfrowania dysków, dokumentów, czy nawet zabezpieczania plików przed drukowaniem albo oglądaniem na komputerach, które nie pracują w korporacyjnej sieci.

TPM-y mają szansę położyć kres kradzieżom firmowych dokumentów i wyciekom strategicznych danych.

Zdaniem przedstawicieli FSF jednak, Vista to zdecydowany krok wstecz, to koń trojański, który nakłada na użytkowników kolejne ograniczenia zamiast przynosić usprawnienia.

Organizacja chce, by użytkownicy dowiedzieli się, iż naprawdę posiadają darmową alternatywę, jaką są niektóre systemy open source.

Więcej informacji.
Strona 4 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Copyright by VSS