Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 12

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 22

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 23

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 24

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 25

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/maincore.php on line 26
sp3yee home site
sp3yee home site
   Strona Główna Artykuły Galeria Kontakt
14 Grudzień 2019   
Nawigacja
Linki
Najczęściej czytane
Kategorie Newsów
Nie tylko fonia i CW
Pogoda dla Polski i Europy
Propagacja i słońce
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Polecane strony WWW

www.sr3tvp.sp3yee.org

Nadajnik ATV SR3TVP pracuje na urządzeniach firmy

ATV transmitter SR3TVP is working on the equipment's

www.sr-systems.de

www.lechner-cctv.com

Zegar & Kalendarz
Statystyka

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/s/p/sp3yee.org/side_left.php on line 40
Opera w Polsce !
Software Opera Software, producent znanej na całym świecie przeglądarki internetowej Opera, otworzyła we Wrocławiu swoje centrum badawczo-rozwojowe. Już zatrudniła 26 osób i szuka kolejnych. W Europie biura Opery Software są jedynie w Oslo i w szwedzkim Linkoping. W poniedziałek firma oficjalnie otworzyła swoje centrum badawczo- rozwojowe we Wrocławiu. - Zdecydowaliśmy się na Wrocław, bo to jedno z najlepiej wypromowanych miast tej części Europy. Silny ośrodek akademicki, w którym studiują tysiące niezwykle inteligentnych i kreatywnych ludzi - mówi Jon S. von Tetzchner, dyrektor generalny Opera Software.

Przedstawiciele norweskiej firmy przyznają jednak, że największym impulsem, aby zainwestować we Wrocławiu, było ogłoszenie we wrześniu ubiegłego roku bankructwa przez BenQ. We wrocławskim oddziale tajwańskiego producenta sprzętu elektronicznego straciło wtedy pracę ponad 170 osób, głównie informatycy z wyższym wykształceniem. - To nam dało pewność, że we Wrocławiu nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem świetnych specjalistów. I nie myliliśmy się - przyznaje Tetzchner.

Opera Software już zatrudniła 26 osób i wciąż szuka kolejnych. Głównie ludzi z wykształceniem wyższym, informatyków bądź programistów z dobrą znajomością języka angielskiego.

Ile osób jeszcze znajdzie pracę we wrocławskim centrum? - Zatrudnimy wszystkich geniuszy i wielu specjalistów. Nie ma górnej granicy zatrudnienia - mówi Teztchner.

Nie wiadomo, ile Opera zainwestuje we Wrocławiu. - To sprawa drugorzędna. Przy tego typu inwestycjach liczy się głównie know-how i liczba wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy - tłumaczy Tomasz Gondek z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. - Opera Software to niezwykle silna marka, gwarantująca bardzo dobre warunki pracy. Jej wejście do Wrocławia to ogromny impuls dla miasta. Za takimi markami jak Google, Credit Suisse, czy choćby właśnie Opera przyjdą kolejne firmy oferujące dobre miejsca pracy.

Pracownicy nowego centrum będą się głównie zajmowali ulepszaniem działania przeglądarki internetowej Opera. - Ale mają za zadanie także ulepszać nasze pozostałe usługi, m.in. oprogramowanie do telefonów komórkowych, Opera Mini czy oprogramowanie do konsoli Nintendo Wii - zaznacza Jon S. von Tetzchner.

** Opera Software została założona w 1994 roku. Obecnie w dziewięciu centrach badawczo-rozwojowych rozsianych po całym świecie zatrudnia ponad 400 osób. Współpracuje m.in. z Nokią, Google, z IBM, Motorolą, Toshibą, Samsungiem, Nintendo czy Vodafone. W Polsce Opera opanowała 6 proc. rynku przeglądarek internetowych.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright by VSS